Результати обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!»

2.9
(7)

У Хмельницькому науково-методичному центрі культури і мистецтва з 15 червня по 20 вересня пройшов онлайн конкурс народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!». Загалом у конкурсі взяв участь двадцять один колектив, який відтворив фрагменти календарних обрядів, таких як веснянки, гаївки, зажинки, обжинки тощо. З родинних обрядів були представлені фрагменти весільних звичаїв. Також було представлено багато інших специфічних, для тої чи іншої місцевості свят, традицій, звичаїв та обрядів.

Конкурс проводився з метою відродження та збереження народних звичаїв, обрядів та традицій, що побутують на Хмельниччині.

Конкурсні виступи оцінювалися членами журі за 10 бальною шкалою. За оцінками журі конкурсні місця розподілилися таким чином:

3 місце отримали такі колективи:

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» Полонський район с. Бражинці керівник Хитряк Зінаїда Костянтинівна (фрагмент весільного обряду «Вінкоплетини»);

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» Чемеровецький р-н, с. Демківці керівник Штоль Віктор Володимирович (обряд «Спалення дідуха»);

Аматорський вокальний ансамбль «Любисток» Гулівецького сільського будинку культури Білогірської ОТГ керівник Танащук Галина Миколаївна (фрагмент весільного обряду «Зустріч молодого»);

Аматорський вокальний ансамбль «Любисток» Гулівецького сільського будинку культури Білогірської ОТГ керівник Танащук Галина Миколаївна (сватання, фрагмент родинного весільного обряду «Зустріч молодого»);

Драматичний колектив «Намисто» відділ освіти спорту і туризму Гуменецької сільської ради село Залісся Друге керівник Гончарук Людмила Аполонівна («Святвечір»);

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Любов плюс» Приворотського сільського будинку культури Кам’янець-Подільського району керівник Любов та Володимир Винниченки (обряд «Обжинки»);

Народний аматорський колектив «Ніверчанка» Ніверського СБК Кам’янець–Подільського району керівник Пітик Ганна Василівна (обряд «Гаївки»);

Народний аматорський вокальний ансамбль «Колорит» Шепетівський МБК керівник Башинська Ольга Євгенівна (обряд «Благословіння молодого»);

Народний вокальний колектив «Горлиця» с. Івонинці Летичівської селищної ОТГ керівник Бойцерук Надія Григорівна (обряд «Весільний понеділок»);

Читайте також  Живе той, хто творить

Вокальний колектив «Мальви» с. Козачки Летичівської селищної ОТГ керівник Дідик Неля Денисівна (обряд «Коровай»);

2 місце:

Народний аматорський жіночий вокальний колектив «Подолянки» Гуменецького СБК керівник Свідерська Валентина Вікторівна (фрагмент обряду «Толока»);

Зразковий фольклорний ансамбль «Щедрик» Городоцького МБК керівник Надвинична Наталія (фрагмент обряду «Спалення дідуха»);

Народний аматорський ансамбль народної пісні «Веселий ярмарок» Волочиського ЦКД «Гармонія» ім. М. Чепелюка, народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Авратинські вечорниці» Авратинського СБК керівник Поліщук Аделя Станіславівна («Авротинська толока»);

Фольклорний гурт «Берегиня» с. Майдан Лубань Шепетівського району керівник Наталія Тещенко (весільний обряд «Вбирання короваю»);

Жіночий вокальний ансамбль «Калинонька» Хмельницька область, Чемеровецький р-н с. Почапинці керівник Берладін Галина Василівна (родинний обряд «Вінкоплетіння»);

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня» Більського СБК Чемеровецької ОТГ керівник Мамчур Людмила Андріївна (обряд «Обжинки»);

1 місце:

Зразковий фольклорний гурт «Перлинка» Будинку дитячої творчості м. Славута керівник Сайпіль Майя Іванівна (уривки весільних обрядів за хронологією: розплітання коси, викуп нареченої, проводи до шлюбу, зустріч молодих зі шлюбу, застілля, перепій);

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня» Більського СБК Чемеровецької ОТГ керівник Мамчур Людмила Андріївна (фрагмент весільного обряду «Пропій»);

Народний аматорський вокальний ансамбль «Спомин» Білогірського РБК керівник Зубок Олена Василівна (фольклорна програма «Головиця»);

Народний аматорський фольклорний ансамбль села Ріпка, дитячий фольклорний ансамбль «Калина-малина», жителі с. Ріпка Ізяславського району Хмельницької області керівник Міщук Наталія Григорівна (весілля в Ріпках обряди «Розплетення коси», «Прихід молодого»);

Народний аматорський фольклорний колектив «Криниченька» Кам’янець-Подільський район с Супрунківці керівник Прудивус Валентина Михайлівна (фрагмент обряду «Вінкоплетіння»).

 

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 2.9 / 5. Количество оценок: 7

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Поділитись